Cinsel saldırıyla suçlanan Gerard Depardieu mahkemeye çıkacak!

Ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, geçtiğimiz haftalarda cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı. Fransa’da 13 kadın, oyuncunun elle ve müstehcen sözlerle kendilerini taciz ettiğini öne sürmüştü.

Taciz vakalarının son yirmi yılda film ve televizyon setlerinde veya halka açık yerlerde meydana geldiği belirtilmişti. Gerard Depardieu’nun avukatı, 75 yaşındaki oyuncunun suçlamaları reddettiğini söylemişti.

GÖZALTINA ALINDI!

Son olarak Fransız polisi, oyuncu Gerard Depardieu’yu cinsel saldırı vakalarına ilişkin ifade vermeye çağırmasının ardından gözaltına aldı. Ünlü isim, ilerleyen saatlerde serbest bırakıldı.

“MAHKEMEYE ÇIKACAK”

Kısa bir süre sonra savcılar Depardieu’nun 2021’deki saldırı iddiaları nedeniyle Ekim ayında mahkemeye çıkacağını söyledi. Paris’teki bir savcı BBC’ye konuşarak şu ifadeleri kullandı:

Gözaltına alınmasının ardından Depardieu’ya ceza mahkemesi önüne çıkması için celpname çıkarıldı. Eylül 2021’de ‘Les volets verts’ filminin çekimleri sırasında iki mağdura karşı işlediği iddia edilen cinsel saldırılar nedeniyle Ekim 2024’te yargılanacak.

SİCİLİ KABARIK

Öte yandan Depardieu, sinema oyuncusu Charlotte Arnould tarafından 2020 yılı aralık ayında tecavüzle suçlanmıştı. Charlotte Arnould, ünlü oyuncuya tecavüz ve cinsel saldırı suçlaması getiren ve bunları Mediapart’a aktaran 13 kadın içinde bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x