Coinbase Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu: Fiyat Çöktü!

Kripto para piyasası bir ileri bir geri salınmayı sürdürüyor. Şimdilik sarkacın hangi yönde ağır basacağı belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte kripto borsaları, kullanıcıları için seçenekleri artırmaya devam ediyor. Önde gelen kripto borsası Coinbase, kısa süre önce Safe’i (SAFE) listesine ekleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte, liste haberi token için ters tepti. SAFE fiyatı yüzde 40’lık bir düşüş gördü. Bu arada, SafeSEP22, SafeDAO oylaması sonucunda SAFE tokenlerinin transfer edilebilirliğini etkinleştirdi.

Coinbase SAFE’e liste müjdesini verdi, token fiyatı düştü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase, son günlerde sürpriz listelemeler yapıyor. Bu doğrultuda Coinbase, nispeten yeni bir altcoin olan Safe’i (SAFE) listesine ekleyeceğini duyurdu. Borsa, SAFE’i Ethereum ağında bir ERC-20 token olarak destekleyecek. Bu arada Coinbase, SAFE için ‘Deneysel’ etiketi uygulayacağını belirtti. Ayrıca, işlemlerin başlamasına ilişkin net bir zaman belirmedi. Borsa, liste haberini şu şekilde duyurdu.

Coinbase, Ethereum ağında (ERC-20 token) Safe (SAFE) için destek ekleyecektir. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde paranız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Borsa, likidite koşulları sağlandığında alım satım bugün ilerleyen saatlerde başlayacağını söyledi. Bu bağlamda, varlığın yeterli arzı sağlandığında, SAFE-USD işlem paritesinde alım satımı aşamalı olarak başlatacağını kaydetti. Coinbase duyurusu altcoin fiyatı üzerinde çok da pozitif bir etki yaratmadı. SAFE fiyatı gün içi en yüksek seviyesi olan 3,97 dolardan 2,21 dolara geriledi. Yazı sırasında SAFE, günlük bazda yaklaşık %40 kayıpla 2,21 dolardan işlem görüyordu.

SAFE günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

SafeDAO, SAFE SEP22’ye yeşil ışık yaktı

SafeDAO, başarılı bir oylama sonucunda SAFE tokenlerinin transfer edilebilirliğini etkinleştirdi. Bu duyuruyu SafeDAO, X hesabı üzerinden paylaştı. Tokenlerin transfer edilebilir hale gelmesi için SafeSnap modülü kullanıldı. Böylece daha önce kilitli olan tokenler transfer edilebilir hale geldi.

Ancak, halen kilit kontratında bulunan tokenler transfer için uygun değil. Token kilidinin açılmasının ardından, SAFE’nin değeri %40’dan fazla düşerek 2,21 dolar seviyesine geriledi. Son verilere göre, Safe’in tamamen seyreltilmiş değeri 938 milyon dolar seviyesinde. Proje, maksimum arzı 1 milyar token olarak belirledi. Şu anda dolaşımdaki arz 427 milyon token. SafeDAO’nun tokenları yaklaşık iki yıl boyunca kilitli kaldı. Ancak token aktarılabilirliğinin etkinleştirilmesi topluluk yönetişimi ile kararlaştırıldı. Bu kapsamda proje, yeniden değerlendirme için beş kilometre taşı belirledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x